17 kolejka - podsumowanie

W 17 kolejce klasy A padło zaskakująco mało bramek jak na naszą ligę - bo tylko 22 (2,75 gola na mecz) i po raz drugi mieliśmy zmianę lidera. Na tron powrócił Piast GOL Bieruń, który wygrał w Kobiórze z Leśnikiem 1:2. Z fotela lidera spadła Studzionka, która niespodziewanie przegrała u siebie z Fortuną 0:2. Zespół z Wyr zanotował kapitalny początek wiosny - komplet punktów z wyżej notowanymi rywalami i oddalił się od dołu tabeli. Kolejne punkty straciły Woszczyce - tylko bezbramkowy remis w Chełmie Śląskim. Lider oddalił się od trzecich Woszczyc już na siedem punktów. Spowrotem na miejsce premiowane grą w barażach wrócił LKS Gardawice, który wygrał ze Zniczem Jankowice 3:1 i przeskoczył swoich rywali w tabeli. Kolejny mecz przegrał Ogrodnik, który spadł na szóste miejsce w tabeli. Zespół z Cielmic przegrał z fantastycznie dysponowaną Czaplą 2:1, która dzięki tej wygranej wskoczyła na trzynaste miejsce w tabeli. Również kapitalny start wiosny ma Sokół Wola, który po zwycięstwie z wyżej notowanymi Gardawicami 5:1, pokonał na wyjeździe wyżej notowany Krupiński aż 1:4. Trzeba jednak dodać, że Krupiński przez ponad godzinę grał w osłabieniu po czerwonej kartce. W meczu ostatnich drużyn w tabeli, Unia przegrała u siebie z Rudołtowicami 0:1. Obie drużyny mają teraz po 13 punktów. Tyle samo ma Frydek, który przegrał u siebie z Siódemką 1:3. Sytuacja w kontekście walki o utrzymanie jest nadzwyczaj ciekawa.

Zwycięstwa gospodarzy: 2 (25%)

Remisy: 1 (12,5%)

Zwycięstwa gości: 5 (67,5%)

Gole: 22

Średnia goli na mecz: 2,75

Gole w pierwszej połowie: (%)

Gole w drugiej połowie: (%)

Gole między 1 a 15 minutą: (%)

Gole między 16 a 30 minutą: (%)

Gole między 31 a 45 minutą: (%)

Gole między 46 a 60 minutą: (%)

Gole między 61 a 75 minutą: (%)

Gole między 76 a 90 minutą: (%)

Najwięcej bramek: 5 - Krupiński - Sokół 1:4

Najmniej bramek: 0 - Stal - Woszczyce

Bramki gospodarze: 8 (36,4%)

Bramki goście: 14 (63,6%)

Hat-tricki:

Bramki samobójcze:

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 17 kolejce:

18 - Bałuch Kamil (Znicz)

16 - Stenzel Damian (Piast GOL)

12 - Kancelista Dawid (Woszczyce), Kotkowski Mikołaj (Siódemka), Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.