Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

09.06.2023

W 29 kolejce klasy A, Znicz Jankowice wygrał derbowy pojedynek z Leśnikiem Kobiór 4:2(3:1).

Mecz rozpoczął się katastrofalnie dla Leśnika. Podobnie jak w Studzionce,już w drugiej minucie, Kobiórzanie stracili gola po rzucie rożnym. Po kwadransie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Kamil Bałuch. Później kontaktowego gola dla Leśnika zdobył Bartosz Gogol, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Znicza. W 33 minucie trzeciego gola strzelił Jakub Ogrodnik. Na początku drugiej połowy Kobiórzanie znów złapali kontakt. Drugiego gola dla Leśnika strzelił Przemysław Chęś. Niestety dwie minuty później, Znicz powrócił do dwubramkowego prowadzenia - rzut karny wykorzystał lider klasyfikacji strzelców klasy A - Kamil Bałuch i było 4:2. Wynik mógł zmniejszyć Patryk Maiczek, ale w ostatniej minucie nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił w poprzeczkę.

Niestety Kobiórzanie nie wykorzystali potknięć Ogrodnika i Studzionki. Wykorzystał je za to Sokół, który wskoczył na pozycję wicelidera.

8.06.2023.(czwartek), 17:00 - Żubrów 36, 43-215 Jankowice

Znicz Jankowice - Grodno Leśnik Kobiór 4:2(3:1)

1:0 - Szymon Przybyłka, 2min

2:0 - Kamil Bałuch, 12 min

2:1 - Bartosz Gogol, 23 min

3:1 - Jakub Ogrodnik, 33 min

3:2 - Przemysław Chęś, 55 min

4:2 - Kamil Bałuch, 58 min (karny)

Sędziowali: Mateusz Dragon (główny) oraz Marek Modrzik i Eugeniusz Pluszczyk (asystenci)

Znicz: Mateusz Faj - Kamil Bałuch, Łukasz Bałuch, Kacper Kamiński, Wojciech Kokot, Jakub Ogrodnik (68.Mateusz Bałuch), Wojciech Pośpiech (68.Bartosz Pisarek), Szymon Przybyłka, Michał Pustelnik (78.Fabian Szwed), Dominik Serafin (87.Paweł Stebel), Mateusz Szuster.

Rezerwowi: Andrzej Ormaniec.

Trener: Mateusz Bałuch.

Leśnik: Paweł Utrata - Mateusz Kyrcz, Adam Grolik, Bartosz Kozyra (52.Dawid Kreczmer), Paweł Pasternak (65.Rafał Ulman) - Adrian Chrobok, Igor Gaj, Grzegorz Seweryn (82.Krzysztof Gruszka)- Bartosz Gogol (46.Dorian Weiner), Patryk Maiczek, Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Marcin Myszor

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Kacper Kamiński (77.faul, 85.faul), Paweł Stebel (90+1.faul), Fabian Szwed (90+3.faul) - Grzegorz Seweryn (66.faul), Adrian Chrobok (70.niesp.zach.)

Czerwona kartka: Kacper Kamiński (85.Znicz, druga żółta).

W 90 minucie Patryk Maiczek (Leśnik) nie wykorzystał rzutu karnego (poprzeczka)