Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

25.03.2023

W 17 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór przegrał u siebie z Piastem GOL Bieruń 1:2(1:1).

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Kobiórzan. W 16 minucie Łukasz Baran udowodnił, że jest w bardzo dobrej formie i strzelił już trzeciego gola w tej rundzie, po bardzo ładnej asyście naszego kapitana - Rafała Pasternaka. Niestety Piast GOL wyrównał stan meczu przed przerwą - po golu w 37 minucie Jakuba Rzepy. Obie drużyny w pierwszej połowie miały jeszcze swoje okazje - dla Leśnika dwie miał Przemysław Chęś (raz obrona bramkarza, raz minimalnie obok słupka). Z drugiej strony bramkarz Leśnika - Jakub Jończyk, popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.

W drugiej połowie goscie postanowili szukać rzutu karnego. Najpierw nieudana próba zakończyła się żółta kartkądla gracza z Bierunia. Ale niestety chwilę później po rzucie różnym sędzia dopatrzył się faulu obrońcy Leśnika i wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Jakub Rzepa. Później sędzia wyciągnął jeszcze jedna żółta kartkę, znów za próbę wymuszenia rzutu karnego. Końcówka meczu to ataki Leśnika - najbliżej strzelenia bramki był Patryk Maiczek, który z rzutu wolnego z 25 metrów trafił w poprzeczkę. Ostatecznie goście wywieźli trzy punkty z Kobióra.

25.03.2023.(sobota), 15:30 - Centralna 117, 43-210 Kobiór

Grodno Leśnik Kobiór - Piast GOL Bieruń 1:2(1:1)

1:0 - Łukasz Baran, 16 min

1:1 - Jakub Rzepa, 37 min

1:2 - Jakub Rzepa, 62 min (karny)

Sędziowali: Artur Kołodziej (główny) oraz Witold Wróbel i Tymoteusz Bromboszcz (asystenci)

Leśnik: Jakub Jończyk - Adam Grolik, Rafał Białas, Dawid Fluder, Bartosz Kozyra (46.Błażej Kozyra) - Adrian Chrobok, Igor Gaj (60.Patryk Maiczek), Grzegorz Seweryn (70.Bartosz Gogol) - Rafał Pasternak (80.Mateusz Kyrcz), Łukasz Baran, Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Dawid Kreczmer, Paweł Pasternak, Karol Machalica.

Trener: Łukasz Morcinek.

Piast GOL: Maciej Wielgus - Bartosz Myalski, Piotr Lichota (45.Mateusz Mysiorski), Kacper Grzywa (90.Eryk Winkler), Jakub Rzepa, Bartosz Pintal (85.Kacper Róg), Krzysztof Chlebowski, Damian Stenzel (75.Adam Tracz), Bartosz Jagla, FIlip Cudek, Kamil Malcharek.

Rezerwowi: Piotr Rogalski, Alan Michalski, Maciej Szprengiel.

Trener: Grzegorz Rajman.

Żółte kartki: - Bartosz Myalski (58.niesp.zach.), Jakub Rzepa (74.niesp.zach.)