Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

17.10.2022

W 11 kolejce klasy A, LKS Frydek przegrał z Grodno Leśnik Kobiór 2:5(1:3). Bramki dla Leśnika strzelili Rafał Pasternak (dwie), Grzegorz Seweryn, Patryk Maiczek, oraz padło jedno trafienie samobójcze. Do Frydka obie bramki padły z rzutów karnych.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla zespołu z Kobióra. Po dziewięciu minutach i po bramkach Grzegorza Seweryna oraz Rafała Pasternaka było 0:2. Gospodarzy dobił Patryk Maiczek, strzelając trzecią bramkę w 22 minucie. Frydek zdobył bramkę przed końcem pierwszej połowy z kontrowersyjnego rzutu karnego. Jednak w drugiej połowie Leśnik nie pozostawił złudzeń strzelając kolejne dwie bramki - w 58 minucie (gol samobójczy) oraz w 65 minucie (drugi gol Rafała Pasternaka). Do kolejnej kontrowersji doszło w 85 minucie. Paweł Utrata wychodząc z bramki i piąstkując piłkę na 11 metrze, przypadkowo trafi w głowę gracza Frydka. Sędzia uznał to jako brutalny faul - dał czerwoną kartką bramkarzowi Leśnika oraz podyktował drugi rzut karny, który znów wykorzystał Marcin Kapustka. Jednak zasłużone trzy punkty pojechały do Kobióra.

BRAWO LEŚNIK!

16.10.2022.(niedziela), 15:00 - Frydek, Sportowa 2

LKS Frydek - Grodno Leśnik Kobiór 2:5(1:3)

0:1 - Grzegorz Seweryn, 5 min

0:2 - Rafał Pasternak, 9 min

0:3 - Patryk Maiczek, 22 min

1:3 - Marcin Kapustka, 42 min (karny)

1:4 - Ireneusz Zdziech, 58 min (samobójcza)

1:5 - Rafał Pasternak, 65 min

2:5 - Marcin Kapustka, 87 min (karny)

Sędziowali: Damian Kymona (główny) oraz Kamil Skrobiszi Patryk Kolny (asystenci)

Frydek: Jakub Maroszek - Jakub Szałaśny, Wojciech Morkisz, Grzegorz Maroszek (77.Karol Durok), Grzegorz Ulczak, Marcin Kapustka (89.Jakub Nocoń), Dawid Czempas, Artur Moroń (70.Kamil Chrobok), Ireneusz Zdziech, Tomasz Kapica (87.Karol Michalik), Jakub Jucha.

Rezerwowi: Paweł Mika

Trener: Grzegorz Ulczak.

Leśnik: Paweł Utrata - Bartosz Kozyra (66.Adam Grolik), Rafał Białas, Dawid Fluder, Karol Machalica - Adrian Chrobok, Grzegorz Seweryn, Igor Gaj - Przemysław Chęś (86.Oskar Kłyk), Rafał Pasternak (84.Sebastian Suchan), Patryk Maiczek (70.Bartosz Gogol).

Rezerwowi: Mateusz Kyrcz.

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Dawid Czempas (45+1.niesp.zach.) - Adrian Chrobok (6.faul), Grzegorz Seweryn (38.faul).

Czerwona kartka: Paweł Utrata (85.Leśnik, faul).